• +33 7 83 03 99 11

Paris

Paris; müzeleri, parkları, bahçeleri, çeşitli yapıları, tarihi kiliseleri, sanat merkezleri, etkileyici meydanları, ünlü caddeleri,  eğlence merkezleri ve Eiffel kulesi ile şüphesiz her köşesi gezilmeye değer büyüleyici bir şehirdir.  

Işık şehri, moda şehri, âşıklar şehri gibi birçok güzel unvanı olan Paris, dünyanın her bölgesinden gelen turistleri görkemi, tarihi ve güzelliği ile büyüler. 105,40 km2 yüzölçümüne sahip Paris,  her yıl Avrupa şehirleri arasında en çok turist ağırlayan şehirlerin başında gelir.

Geceleri, Paris’in simgesi Eiffel Kulesinin ışıkları tüm şehre düşer.  Ayrıca sokaklardaki muhteşem ışıklandırmada Paris gecelerine romantik bir hava katar.

Müzisyenlere, yazarlara ve şairlere güzelliği ile ilham olan bu şehir birçok esere konu olmuş ve dünyaca ünlü sanatçılar yetiştirmiştir. Paris’in tarihi müzelerinde bu sanatçılara ait eserler korunur ve sergilenir. Paris’teki Louvre müzesi eserleri, tarihi, mimarisi ve gösterişi ile dünyanın en fazla ziyaret edilen müzesidir.

Opera binaları ve tiyatroları ile Avrupa’da sanata öncülük eden Paris’te birçok sanatsal faaliyet gerçekleştirilir. Palais Garnier, mimarisi ile dünyaya ününü salmış görkemli bir opera binasıdır. Paris şehir tiyatrolarında dans, bale, müzik ve çeşitli gösteriler düzenlenir. Bunlara benzer birçok merkez, yapıt ve salon bulunan Paris’te kültürel faaliyetlere büyük önem verilir.

Paris özellikle yılbaşı gibi özel gecelerde dünyanın her bölgesinden turistleri ağırlar. Kabareleri, hit caz kulüpleri ve gece kulüpleri ile eğlencenin doruklarına ulaşabileceğiniz Paris’te dilerseniz çeşitli şovlarda izleyebilirsiniz.

Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Paris’in Şanselize Caddesi  lüks butiklerin, sinemaların, kabarelerin, turistik dükkanların, restaurantların ve ünlü kafelerin bulunduğu bir bulvardır.  Caddenin bir ucunda bulunan meşhur Zafer Takı’nın terasından bu lüks caddenin ihtişamını izleyebilirsiniz. Caddenin diğer ucu ise Concorde Meydanına  uzanır. Sık sık sokak sanatçılarına ve dansçılara rastlayabileceğiniz bu görkemli cadde ayrıca birçok resmi  ve önemli kutlamalarada ev sahipliği yapar.

Ünlü Paris kâfelerinde güne ve geceye kısa bir mola vermek her Parislinin vazgeçilmez alışkanlığıdır. Şehre gelen turistlerde bu nezih kafelerde muhteşem kahve çeşitlerinden içerek şehrin muhteşem görüntüsünü izleme şansı yakalar.

Fransız mutfağı dünyanın önemli mutfaklarından biridir. Paris’in lüks restaurant, kafe ve pastanelerinde tadına doyum olmayan ana yemekler ve atıştırmalıklar usta şeflerin ellerinden çıkar.  Makaron, kuruvasan, creps, flafel gibi tatlılar Parislilerin vazgeçmediği tatlılardandır. Paris’in birçok caddesinde bu muhteşem lezzetler yerli ve yabancı turistlerin beğenisine sunulur. Yöresel lezzetlerin dışında Paris’te aradığınız birçok dünya mutfağı lezzetlerini de rahatça bulabilirsiniz.

Her gün binlerce kişi gün boyu bitmeyen aktiviteler ile Disneyland Paris’te eğlencenin doruklarına ulaşıyor. Paris’in dünyaca ünlü eğlence merkezi adrenalin, eğlence ve heyecanı bir arada yaşama şansı sunuyor. Disneyland Paris, atmosferi ile tadına doyamayacağınız anlar yaşamanızı sağlayacak.

Parisin ortasından geçen Seine Nehri’nin kenarındaki kitapçılar, yürüyüş parkurları ve birbirinden güzel köprüleri şehre ayrı bir hava katar. Yerli ve yabancı turistler Seine Nehri’ndeki tekneler ile Paris’in tadını çıkararak, romantik anlar geçirir.

Dünyaca ünlü markaların mağazaları, havalı moda evleri ve lüks butikleri ile dünya modasına yön veren Paris  alışverişin ve modanın merkezi olarak kabul edilir. Parisli tasarımcıların koleksiyonları tüm dünyadaki moda severler tarafından takip edilir.

Romantizm, tutku ve aşkın şehri olarak bilinen Paris, her yıl milyonlarca âşık tarafından ziyaret edilir. Âşıklar, Paris’in muhteşem büyüsü ile hafızalarından silinmeyecek anlar yaşar. Romantizmin başkenti Paris deki, Eyfel Kulesi ile Pont Des Arts köprüsü her yıl birçok âşık tarafından ziyaret edilmiş ve birçok aşka şahitlik etmiştir.

Paris’in bu büyülü atmosferi âşıkları olduğu gibi tüm ziyaretçileri de derinden etkiler. Her köşesinde farklı bir atmosfer bulunan Paris’i her yıl farklı kültürlerden, farklı dinlerden milyonlarca insan ziyaret edip, şehre hayran kalır.

Tüm güzellikleri bir arada bulunduran Paris’in muhteşem atmosferini yaşamak ve hayatınızda iz bırakacak anlar yaşamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.